?

Log in

...Лиш кольорова тінь [entries|archive|friends|userinfo]
ГаляП

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Поговорила з популярним письменником [Apr. 6th, 2017|08:48 pm]
ГаляП
Зателефонував відомий письменник. В одному публічному опитувальнику я назвала його романи в «перших рядках» тих, які читаю і про які високої думки. «У 2016-му сильне враження на мене справили романи Володимира Лиса, зокрема, ви будете сміятися, — «Соло для Соломії». Для себе я його порівняла зі «Ста роками самотності» Маркеса». Письменник подякував за високу оцінку і сказав, що трохи ображений на мене за фразу «ви будете сміятися»… Я стала бурхливо виправдовуватися. Часто мої репліки справді бувають на межі фолу. Тут я мала на увазі всього лише великий обсяг роману.

Трохи поговорили про наболіле. Болить нам, правда, різне. І це нормально, як казали мої покійні тато. Письменник скаржився на критиків, які зараховують його до поп-творців. Знову ця приставка поп- , а означає ж вона – всього-на-всього «популярний». Секс, наприклад, популярний, їжа — поп-… А це ж базові потреби, обзивати їх ницими — найвище лукавство. Нам потрібне і нице, і високе. І хліб, і зоряне небо над головою.

На швейних фабриках сидять майстри рівного шва, а у високих майстернях — творці от кутюр. Маси носють прет-а-порте. Від Китаю. На продаж усі ми робимо під замовлення, під очікування.ДаліCollapse )
linkpost comment

Це неймовірно. Вони повертають надію. [Apr. 4th, 2017|09:01 pm]
ГаляП
linkpost comment

(no subject) [Apr. 2nd, 2017|02:30 pm]
ГаляП
Уже однозначно й похапцем облітає вишня. Як однозначно й похапцем відлітаю сьогодні я. Натомість пряно, по-арабському, може навіть по-ізраїльському, з гірчинкою, запахла витка біла троянда. Її голе і сплутане, як підземні комункації старого міста, черевце лишилося на обійсті сусіда, що, власне, красуню й розвів – чи вона його, а білі вершки пішли по людях, по чужих парканах і бажаннях...

link2 comments|post comment

Ще одна зустріч з Океаном [Apr. 1st, 2017|11:16 pm]
ГаляП
ЗнимкиCollapse )
link2 comments|post comment

Ця запаморочлива вишня цвіте й цвіте [Mar. 26th, 2017|05:48 pm]
ГаляП
Ця запаморочлива вишня цвіте й цвіте. Учора спивала її колібрі, пересуваючись як НЛО, зникаючи в одному місці й виникаючи в іншому, стромляючи свого твердого дзьобика в саме потаємне, а квітка й руками не закриється, бо така її доля — квітки. А сьогодні — бджоли гудуть у заціпенілій біло-рожевій, як рошенівський зефір, кроні, наче сільська півча: психоделічно, проникаючи куди можна і куди вже не тра...

Із життям треба контактувати щільно. Інколи — навіть впускати його в себе. Звісно, користуючись при цьому контрацептивом. Шоб не підхопити нічого такого, що пошле на наступне коло сансари.

ПиСи. Під вишнею, в тихому кружелянні пелюсток, вставивши склянку з рубіновим нАпоєм у зручний спеціяльний мішечок брезентового садового крісла, - завважила раптом безліч акуратних дірочок у паркані на місці колишніх сучків. І несподівано згадала, як давно колись, ще як молоді ми були, жінка відомого письменника сказала про свого чоловіка, шо він же ж , мовляв, не мине жодної дірки в паркані... Уявила й засміялася. ..

ДаліCollapse )
linkpost comment

А я у гай ходила [Mar. 25th, 2017|09:13 pm]
ГаляП
А я у гай ходила... Точніше — їздили ми в Кремнієву долину, а якщо конкретно — до нашого спільного френда Гугла. Де міститься його штаб-квартира. Дорогою милувалися на розкішні горби, вкриті, як крем’яшками, буколічними корівками; на яри — по-їхньому каньйони. У вихідні дні Гугл залишає відвідувачам свою територію, нашпиговану технікою, іграшками й невідь-чим, а також — свої фірмові велосипеди, щоб публіка могла все оглянути й оцінити. Ми ходили пішки.

ДаліCollapse )
link2 comments|post comment

Про очищення [Mar. 24th, 2017|06:39 pm]
ГаляП
“ -(Улыбается). Ну-у-у, вы сразу хотите все знать. Безусловно, еще до войны чуть ли не каждый второй сотрудник СБУ был агентом ФСБ. Спецслужбы РФ буквально согласовывали назначения новых сотрудников спецслужб Украины, начиная с руководителя отдела – самой низшей руководящей должности. Но так было до 2014 года. Сейчас и СБУ, и Генпрокуратура очистились от агентов, работают качественно и профессионально, вовсю набирают обороты” .

(З інтерв’ю покійного Вороненкова виданню “Гордон”).

Востаннє я щільно контактувала з КГБ у 80-х. Святкували ми ДН однієї панянки, в якої були друзі з оточення Щербицького. І смикнуло ж мене покепкувати з російського фольклору: мовляв, у них - “утушка ти лі луговая”, а в нас - “Камінь росте без коріння, сонце сходить без насіння. Скрипка грає — голос має, серце плаче — сліз не має...” Після цього взяли в оборот і панянку, і моє оточення. Спасибі Володимиру Бурбану — тодішньому редактору “Ранку”: відмазав...

КГБ – служба глибоко ешелонована. Як і бомбосховища для еліти, що будуються на тисячу років, будувалася вона капітально, враховуючи найбільш небажані сценарії: у тому числі й роботу в підпіллі, якби такий неймовірний сценарій раптом реалізувався. Такий чи не такий, але українському апарату КГБ довелося спочатку знехотя поміняти прапори й вивіски, - правда, портрети залізного Фелікса не ховали далеко, лише в підсобки... А потім - і риторику.

КГБ завжди контролював і візував призначення на всі державні посади. З розвалом СССР він легко утримав у своїх руках кадрові віжки України, тєжку відрижку від чого ми сьогодні пожинаємо. Дуже скоро в незалежній Україні наївних романтиків повністю відтіснили від реальної влади комсомольсько-комуністичні демагоги й шахраї, що розтягли і прихватизували економіку та надра, а кремль руками своїх кадрів розвалив армію і взяв під повний контроль СБУ та силовий блок. ВР це бачила, але захланно хрюкала біля корита. Патріотичні організації дикредитували вміло заслані козачки та куплені ЗМІ, їх сторонилися й стороняться “тверезі” патріоти, бо “путін нападе”. Окремих активних молодих людей вгодована СБУ відловлює, підкидає їм то бузину, то мамину жуйку, то набої і пакує в тюрми. Головний українофоб очолює поліцію. Війська спеціального призначення складаються з учорашніх убивць і садистів.

Про армію говорити особливо боляче. Поки Пєця печеться підприємствами кореша Ахмєтки... От я, до речі, не розумію тутейшої логіки: і Порох, і Гройсман, і всі-всі-всі косоворотки на собі рвуть, встидаючи Захід за недосить сильні санкції і закликаючи їх у жодному разі не скасовувати. Але ж західні санкції – це конкретні втрати Заходу від згортання торгівлі та співпраці з Росією, це недоїмки їхніх буджетів, і приватних, і корпоративних. І вони на це йдуть, не обзиваючи ініціаторів санкцій “ВОНО” й не нацьковуючи на них своїх тітушок. То чому ж такий гвалт у зв’язку з недоїмкою в буджет український через блокування торгівлі з сепарами? Чи не тому, що тут втрачають Порох і компанія? Ні краплі совісті в цеї компанії. За яку щодня проливає свою молоду кров народ. Що це за жертвоприношення? Во ім’я чого, якщо ми не в ім’я перемоги?

...Власне, ми здогадуємося, чому “улибався” покійний Вороненков, як випливає із зацитованого інтерв’ю. Смішно говорити про ”очищення” СБУ і прокуратури за два роки. Особливо бачачи наслідки їхньої роботи: хто сидить, а хто на волі; кого розстрілюють, а хто – в Панамі на морі купається чи діловито готує Харків до здачі...
linkpost comment

Отаке-то, Зіновію, Олексіїв друже... [Mar. 20th, 2017|06:18 pm]
ГаляП
Спитала Лєна, де б я хотіла народитися, якби вирішувала це зробити вдруге. Я не стала уточнювати, що це було б далебі не вдруге: душа моя знає цю планету, та й кілька інших, як свої п’ять пальців, - силуване трохи порівняння вийшло. Але не задумуючись відповіла: в Україні. “А крім України?” - допитувалася Лєна. “Ну, крім усіх інших областей України, - на Черкащині...”

Справді, якби довелося вибирати, я б не вибрала ні Західну, ні Східну Україну, ні будь-який гинший регіон. А тільки область, де за байраком байрак, де Холодний Яр, де, зрештою, Великий Льох, якого Москва ще й не дошукалась. І не дошукається. А дошукаються українці, коли будуть готові: себто коли зникне бодай найменша можливість, що продадуть, здадуть в оренду на 49 років, замутять кондитерську фабричку чи свічний заводик чи просто засруть. Як засрали всю Україну смітниками. Цькують, нерозумні, Садового, в унісон із Гройсманом... Тоді як рятувати треба — Садового, Львівщину, себе.

Я б вибрала своє горде село на відшибі: де берег пахне опеньками, хвоса кишить в’юнами, де без цвіте, як п’яний, солов’ї не дають опам’ятатися, на якому ти світі... Де люди сонячні і неймовірно добрі.
link4 comments|post comment

Їздили у Сан-Франциско в ботсад [Mar. 19th, 2017|06:04 pm]
ГаляП
ДаліCollapse )
link1 comment|post comment

Стаціонарні тільки догми [Mar. 19th, 2017|05:24 pm]
ГаляП
На Старому заповіті виростає дивовижна квітка Доброї Звістки. Тут доречно вигукнути словами Ахматової: “Когда б ви зналі, із какого сора...” Старий заповіт компільований із багатьох давніших джерел. Мовою тодішніх кочових племен у ньому зображені ріжні палеоконтакти, високотехнологічні ефекти і навіть “небесні колісниці”, в яких інженери чітко бачать космічні човники тощо. У Старому заповіті повно обману, який не може бути виправданий жодною “революційною доцільністю”, і повно жорстоких загарбницьких воєн, які не можуть бути виправдані жодними обітницями: як можна комусь пообіцяти чужу землю? Це могли зробити московський цар і польський король, розписавши в документах Андрусівського перемир’я, що й на скільки років кому відходить. Це могли зробити Гітлер і Сталін, підписавши таємний пакт Молотова-Ріббентропа. Мабуть, це могли робити й нехороші космічні прибульці, але причому тут Бог?

Спочатку було Слово, або Ідея, Задум. Сильно задумавшись, Слово опустилося до першого матер’яльного стану — Світла. Я люблю, як подають це гностики, - з мятежною Софією і обмеженим Саваофом.Вона цей світ, дитя грішної любови до Батька, не доносИла — викинула у нижній дикий нецивілізований степ. Правда, з того боку не звірі все-таки були, а еони: послали Спасителя, і жінка, Софія-молодша, йде спотикаючись на його сердечний клич, а чоловіки під проводом недалекого Саваофа будують безнадійну свою субординацію. А Бога обрати не можна, це посада не виборна, вона за гречку не купується. І кожна субординація не може бути вибудуваною — вона розсипається, як Вавилонська вежа.ДаліCollapse )
link2 comments|post comment

navigation
[ viewing | 10 entries back ]
[ go | earlier/later ]