?

Log in

Як я сходила у ФБ - ...Лиш кольорова тінь [entries|archive|friends|userinfo]
ГаляП

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Як я сходила у ФБ [Feb. 12th, 2017|11:21 am]
ГаляП
Не знаю, навіщо мені хтось підсунув цей досвід, у мене їх уже стільки було по житті, а цей — наче повторення вивченого. З дитинства в жодній спільноті я не була на своєму місці: в майдані (так у моєму селі на Черкащині називають дитсадок) Ваню Крикуна вкусила за сраку, і мене відчислили на поруки прабаби Оляни; у школі мімікрувала, бо сумно було самій, в універі й далі, вже загартована, побувала в багатьох спільнотах, але не розчинилася, щоби «стати всім», у жодній. Скрізь була …ні, навіть не білою вороною, скрізь була невидимкою, і не те щоб не висувалася. Інколи висувалася зухвало, давала ляпаса, — а воно роззиралося й не розуміло: шо за халепа?

Бути невидимкою — привілей шпигунів, для цього цей інститут підбирає людей із відповідною, стандартною зовнішністю і навчає певних стандартних навичок. Маги школи дона Хуана маніпулюють з енергією. До речі, в котромусь романі Олеся Бердника дуже яскраво показаний цей досвід. Там воїн іде, а кулі його не беруть. Я не знаю механіки, але вмію це робити: колись, пригадую, пройшла крізь ватагу молодиків, які люто билися, як крізь хмарку туману: звернути було нікуди, а виявивши себе — теж отримала б…

По житті в мене це здебільшого виходило. Навіщо? Ясний перець — для свободи.

Люди не розуміють, а точніше — ніколи собі не зізнаються, навіщо їм гурти — компашки, організації за інтересами, посади, депутатство. Пояснення для соціуму — рости, приносити добро людям. Пояснення для сім’ї — заробити, обрости корисними знайомствами. Насправді — ущербність. Як зубові, ураженому карієсом, потрібна пломба, бо інакше — дискомфорт і біль, так кожній людині потрібне те, чого їй бракує для повноти, цілості. Якщо вам бракує влади — це означає, що ви не впевнені у своїй вазі, ви переживаєте, що не достойні поваги, і додаєте собі цієї поваги силоміць — із допомогою владного кулака. Якщо ви не можете без товариства, а вам уже за 40, тіло протестує, але ви влізаєте в тісні джинси і плететеся в бар, — ви боїтеся виявити, залишившися сам на сам із собою, що всередині — нічого, пусто… Кожного роду вчинки чи дивацтва — намагання кудись та накласти пломбу, намагання з-цілитися.

Тваринний розум тіла сам шукає ту травичку, яка йому потрібна. А лукавий соціум називає це «піти попудрити носик».

Але якщо, в принципі, тобі ніц не бракує, а періодичний дискомфорт — від гіркості пігулок, які, і ти того свідома, прописав лікар, а не лиха доля, чи сусід, чи теща, чи москалі, — тоді ти можеш вільно приходити і йти. Ти не залежна.

Будучи незалежною, я приходила і йшла. І ось знову опинилася в гурті, біля якого колись давно ошивалася-отиралася. Згадала правила, за якими живуть такі гурти. Побачила людей, які, давно над цим не замислюючись і не усвідомлюючи, живуть за тими древніми правилами. Побачила стимулятори, які викликають рух, і струм, який ходить у цих мережах.

На жаль, енергетика соціальних мереж — шкідлива, на коксі з окупованих територій, вона не сонячна і навіть не вітряна. Але мене засмутило інше.

Чоловіки. Соц. мережа — вважай, лужок для самовираження, не контора й не трибуна. Більшість розумних чоловіків мовчать: запечатали краник, хіба зрідка крапне якийсь комент. Ті ж чоловіки, які не мовчать, — витягують свої колишні досягнення, книжки, давні імпрези, день у день переживають-пережовують їх і п’ють нещирий мед похвали з вуст шанувальників. У них не лишилося живості для жарту, для реакції, фантазії, вони нічим не цікавляться, вони держаться за своє минуле, сканують і тягнуть його у своє майбутнє.

Жінки… Жінки набагато жвавіші й різнобічніші. Як соціальний продукт чоловічого суспільства, жінки бояться фізичного старіння. Але я була захоплена: одна давня приятелька виставила дуже реалістичний, ні на йоту не відфотошоплений знімок, — і я зрозуміла: прориваємось! Якщо чоловіки застрягли — це ще не означає, що мають спинитися й жінки і наводити марафет, підтримуючи їхні хворобливі ілюзії.

Життя прекрасне, навіть тоді, коли воно страшно прекрасне:))

Ага, до речі, дон Хуан казав: «Нагваль-чоловік приносить тверезість, а нагваль-жінка — новації («Активний бік нескінченності»). Одна з відьом дона Хуана, ла Горда, завважила у «Другому кільці сили», що чоловіка треба тягнути, а жінку — утримувати. Я це теж звідкілясь знала все життя — і навантажувала себе різними, часом — безглуздими чоловіками гирями, таким собі баластом, тільки б не шугнути передчасно з цієї дурки. Тут такі цікаві типажі трапляються.
linkReply

Comments:
[User Picture]From: promonaut
2017-02-12 10:01 am (UTC)
О, а я якраз переглянув кінушко "Le tout nouveau testament"...
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: pry4ilok
2017-02-12 10:09 am (UTC)
А я оце "Ла-Ла Ленд" хотіла б подивитися, але мусю дочитати роман одного знайомого...
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: prostopusto
2017-02-15 04:11 pm (UTC)
"Більшість розумних чоловіків мовчать" - це правда.
(Reply) (Thread)